Dünya Tarihi

 • Anunnakiler Kimdir? Gerçek Mi?

  Anunnaki Nedir? Anunnakiler Kimdir? Gerçek Mi?

  Anunnaki nedir? Anunnaki, İlk Çağ’da Mezopotamya toplumlarının inançları içinde yer alan yaratıcılara verilen genel bir adlandırmadır.

 • Stonewall İsyanı

  Stonewall Ayaklanmaları Nedir? Nedenleri ve Sonuçları

  Stonewall Ayaklanmaları nedir? 28 Haziran 1969’da Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrindeki Stonewall Inn barına yönelik gerçekleşen polis baskınından sonra başlayan eylemlerdir.

 • Tarihte Konjonktürel İttifak Örnekleri

  Konjonktürel İttifak Nedir? Hangi Antlaşmada Uygulanmıştır?

  Konjonktürel İttifak Nedir? Bir devletin kendi çıkarlarını ve içinde bulunduğu dönemin koşullarını gözeterek kurduğu dostluk ve ittifaktır.

 • iPad Tarihçesi

  iPad Modelleri Çıkış Tarihleri – iPad Tarihçesi

  iPad, Apple tarafından tasarlanan ve geliştirilen bir tablet bilgisayardır. İlk iPad 3 Nisan 2010 tarihinde çıkmıştır.

 • Filistin Sorunu Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

  İkinci Dünya Savaşı’dan sonra İngiltere’nin denetiminde olan Filistin’e Avrupa’dan Yahudi göçü gerçekleşti. 1947’de Birleşmiş Milletler, Filistin’de bir Yahudi bir de Arap olmak üzere iki devletin kurulmasına karar verdi. Böylece Arap-İsrail Savaşları ve Filistin Sorunu ortaya çıktı.

 • Arap İsrail Savaşları Tarihi

  Arap İsrail Savaşları Nedenleri, Sonuçları ve Tarihi

  Arap İsrail Savaşları nedir? Arap Birliği ülkeleri ile İsrail arasında 1948-1973 yılları arasında yaşanan savaşlar dizisidir.

 • Anneler Günü Tarihi

  Anneler Günü Nedir? Anneler Günü Tarihi ve Önemi

  Anneler Günü Nedir? Anneler Günü, tüm anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla bir çok ülkede farklı zamanlarda kutlanan özel bir gündür. 1908’den beri kutlanmaktadır.

 • Ege Göçleri Tarihi

  Ege Göçleri Nedir? Ege Göçleri Tarihi

  Ege Göçleri nedir? MÖ. 12. yüzyılda Dorlar'ın Yunanistan'a saldırımasından sonra oradaki toplumların Batı Anadolu'ya göç etmeleridir.

 • Kripto Para Tarihi

  Kripto Para Nedir? Güvenli Mi? Yasal Mı? Yararları ve Zararları

  Kripto Para nedir? Yapılan işlemleri güvenli kılmak için kriptografi yani gizleme ve şifreleme kullanan, gerçek paraya alternatif bir değişim aracıdır. Kripto para, dijital bir varlıktır, sanal bir araçtır.

 • Anarşizm Kurucusu, Felsefesi ve Tarihi

  Anarşizm Nedir? Kurucusu, Felsefesi ve Tarihi

  Anarşizm nedir? Otoriteyi, dayatmaları ve hiyerarşiyi yok etmeyi savunan düşüncedir. Anarşizmin amacı her koşulda her türlü otoriteyi reddetmektir.

 • Cep Telefonu Tarihi

  Cep Telefonu Ne Zaman İcad Edildi? Cep Telefonu Tarihi

  Cep telefonu nedir? akıllı telefon veya mobil telefon olarak da bilinen cep telefonu, kolayca taşınabilen ve geniş bir kapsama alanı olan bir iletişim aygıtıdır.

 • M Teorisi Tarihi

  M Teorisi Nedir? M Teorisi Tarihi

  M Teorisi nedir? M Teorisi evrenin 11 ya da daha küçük boyutta bir uzay-zamanın içinde bir ada olabileceği ve bu uzay-zamanda benzeri birçok evren olabileceği hakkında geliştirilmiş bir kuramdır.

 • Jack Daniel's Tarihi

  Jack Daniel’s Kimdir? Jack Daniel’s Viski Tarihi

  Jack Daniel’s nedir? Jack Daniel’s, 1875’te Amerika Birleşik Devletleri’nde Jack Daniel tarafından kurulmuş bir viski firmasıdır. Dünyanın en çok satan Amerikan viskisidir.

 • Udemy Tarihi

  Udemy Nedir? Nasıl Kurulmuştur? Udemy Tarihi

  Udemy nedir? Udemy, isteyen eğitmenlerin yetişkinlere ve öğrencilere yönelik kurslar oluşturdukları çevrimiçi bir öğrenme platformudur. Udemy, 2010’da kurulmuştur. Udemy Nedir? Udemy, yetişkinleri ve öğrencileri hedef kitle olarak belirleyen devasa açık çevrimiçi kurslar (MOOC) sunan bir sağlayıcıdır. 2010 yılının mayıs ayında kurulmuştur. Kurucuları Eren Bali, Gagan Biyani ve Oktay Çağlar’dır. Mart 2021 itibariyle, platformda 40 milyonun üzerinde öğrenci, 155.000 kurs ve 65’in üzerinde dilde ders veren 70.000 eğitmen bulunmaktadır. 2021 itibariyle Udemy sitesinde 155.000’den daha fazla kurs bulunmakla beraber toplamdaysa kurslara 480 milyondan fazla kişi kaydoldu. Öğrenciler ve öğretim üyeleri 180’den fazla ülkeden gelmektedir. Öğrencilerin 2 / 3’ü Amerika Birleşik Devletleri dışından katılmaktadır. Öğrenciler dersleri öncelikle mesleki becerilerini geliştirmek için görebilirler. Bazı kurslardan sertifika ve kredi alınabilir. Udemy, eğitim kursları oluşturmak isteyen çalışanları için kurumsal eğitmenleri çekmek amacıyla özel bir çaba da göstermiştir. Udemy’nin genel merkezi San Francisco Kaliforniya’dadır. Ofisleri Denver, Colorado’da; Ankara Türkiye; Dublin, İrlanda; Sao Paulo, Brezilya; ve Gurugram, Hindistan, olmak üzere çeşitli yerlerde bulunur. Udemy, eğitimcilerin tercih ettikleri…

 • Mors Alfabesi Tarihçesi

  Mors Alfabesi Nedir? Mors Alfabesi Tarihi ve Kullanım Alanları

  Mors alfabesi, Samuel Morse tarafından 1835'te oluşturuldu. Mors alfabesi, • (nokta) ve – (tire) işaretlerinden oluşmaktadır.

 • Arkhe Problemi

  Arkhe Nedir? Arkhe Problemi Nedir? Arkhe Örnekleri

  Arkhe, Yunanca'da başlangıç ve ilk anlamındadır. Thales, arkhe kavramını her şeyin ana maddesi ve çıktığı kaynak anlamlarında kullanmıştır.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak sitemizin yayın yapmasına destek olun. Tarayıcınızdaki reklam engelleyicisini kapatarak sitemize giriş yapabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. İletişim: bilgi@derstarih.com