8. Sınıf

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları – Tüm Üniteler (2021-2022)

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları başlıklı bu yazımızda 8. sınıf MEB inkılap tarihi ders kitabındaki tüm ünitelerin içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları yazımızda aşağıdaki bölümlerde yer alan soruların cevaplarını hazırladık;

 • ÜNİTE BAŞINDA: “Hazırlık Çalışmaları” bölümünde yer alan soruları yanıtladık.
 • ÜNİTE İÇİNDE: “Sorular”, “Araştırma Etkinliği”, “Düşünce Etkinliği”, “Eşleştirme Etkinliği” bölümlerindeki soruları yanıtladık.
 • ÜNİTE SONUNDA: “Ünite Değerlendirmesi” bölümündeki tüm soruları yanıtladık.

Ders: Tarih Ekibi tarafından hazırlanan 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları hakkında eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize iletebilirsiz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 2018 yılında hazırladığı ve en son 19 Ocak 2018’de güncellediği Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretim programında Ders Kitabı Yazımında Dikkat Edilecek Hususlar başlıklı bölüm yer almaktadır. Bu bölümde tarih ders kitabı soruları ve cevapları hakkında aşağıdaki açıklamalara yer verilmiştir.

8. Sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabı ünite sonu ölçme ve değerlendirme bölümlerinde dokümanlarla veya görsel ögelerle (resim, fotoğraf, grafik, tablo vb.) desteklenmiş, düşünme becerilerini kullanmayı gerektirecek ve öğrencilerin konuyla ilgili öğrenme düzeylerini belirlemeye yönelik çoktan seçmeli, açık uçlu sorulara yer verilmelidir. Sorular yapılandırılırken soruların 8. sınıf inkılap tarihi dersi kazanımlarının gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlere uygun olmaları göz önüne alınmalıdır.

Bu doğrultuda 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları başlıklı yazımızın içindeki cevaplar, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretim programlarında belirtildiği gibi çoktan seçmeli ve açık uçlu sorulara (kısa ve uzun cevaplı) aittir.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Üniteleri

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın hazırladığı Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretim programında 8. sınıf inkılap tarihi dersi üniteleri de yer almaktadır. 8. Sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi yedi üniteden oluşmaktadır.

 • Bir Kahraman Doğuyor
 • Millî Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar
 • Millî Bir Destan: Ya İstiklal Ya Ölüm!
 • Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye
 • Demokratikleşme Çabaları
 • Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası
 • Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları (Tüm Üniteler)

8. Sınıf İnkılap Tarihi ders kitabı da bu yedi üniteye göre hazırlanmıştır. Aşağıdaki linklere tıklayarak 8. sınıf inkılap tarihi ders kitabı cevaplarını ünite ünite inceleyebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 1. Ünite Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 2. Ünite Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 3. Ünite Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 4. Ünite Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 5. Ünite Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 6. Ünite Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 7. Ünite Cevapları


Tüm Ders Kitabı Yanıtları: 8. Sınıf İnkılap Tarihi ders kitabı cevaplarının yanı sıra diğer ilköğretim sınıfların Sosyal Bilgiler ders kitapları cevaplarını da hazırladık. Sosyal Bilgiler ders kitabı cevaplarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak inceleyebilirsiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

Bu Yazıya Bir Yorum Yapıldı

 1. 8. sınıf inkılap tariih ders kitabı cevapları tüm üniteler şeklinde yüklenirse sevinirim.

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir!

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Lütfen reklam engelleyicinizi (adblock) kapatarak web sitemizin yayın yapmasına destek olunuz. Ders: Tarih Ekibi tamamen gönüllü çalışarak Türkiye’de tarih öğretiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmayı amaçlamaktadır. Tüm çalışmalarımız için tek gelir kaynağımız reklamlar. Bu noktada bize destek olursanız çok seviniriz. İletişim: bilgi@derstarih.com