9. Sınıf TarihTarih SınavlarıYKS

2024 YKS TYT Tarih Testleri: Orta Çağ’da Dünya (Online Test)

Yeni müfredata uygun olarak hazırladığımız 2024 TYT Tarih konularından Orta Çağ’da Dünya testi online olarak çözebilirsiniz.

Ders: Tarih ekibi olarak üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için tarih testleri hazırladık. 2024 TYT hazırlık için oldukça önem taşıyan test çözme deneyiminde hazırladığımız bu tarih testlerinin işinize yarayacaktır. 2024 YKS için hazırladığımız testlerin tamamı yeni müfredata göre hazırlanmıştır ve MEB kazanım testleri ile paralellik taşımaktadır ve uyumludur. Online tarih testleri 9. sınıf tarih dersi, 10. sınıf tarih dersi, 11. sınıf tarih dersi ve 12. sınıf inkılap tarihi dersi konularını kapsamaktadır. Bu sayfada online olarak çözebileceğiniz Orta Çağ’da Dünya testi yer almaktadır.

2024 YKS – TYT: Orta Çağ’da Dünya (Online Test)

9. sınıf tarih dersinin 3. ünitesi olan Orta Çağ’da Dünya dört başlıktan oluşmaktadır. Orta Çağ’da Dünya ünitesinin başlıkları ve alt başlıkları şunlardır;

1. Konu: Orta Çağ’da Siyasi Yapılar

İmparatorluklarda Sosyal, Ekonomik ve Askeri Durum

2. Konu: Tarımdan Ticarete Ekonomi

Artı Üründen Sosyal Sınıflara

İlk ve Orta Çağ’da Toplumsal Tabakalaşma

Orta Çağ’da Ticaret

İlk ve Orta Çağ’da Ticaret Yolları

3. Konu: Orta Çağ’da Ordu

Yerleşik ve Konar-göçerler Arasındaki Savaşlar

4. Konu: Kanunlar Gelişiyor

12 Levha Kanunları

Justinianus Kanunları

Cengiz Yasası

 

Orta Çağ’da Dünya Testi, Orta Çağ’da Dünya ünitesinin yukarıda yer alan tüm başlıklarını ve alt başlıklarını kapsamaktadır. Hazırladığımız Orta Çağ’da Dünya testini çözerek YKS öncesinde kendinizi sınayabilirsiniz. Böylelikle TYT tarih konularının Orta Çağ’da Dünya konusunda eksiğiniz var mı yok mu görebilirsiniz. Aşağıdaki Orta Çağ’da Dünya testini online olarak çözebilirsiniz. TYT Tarih konularından 9. sınıf tarih dersi konusu olan Orta Çağ’da Dünya testi aşağıda yer almaktadır. İşte Orta Çağ’da Dünya testi;


Not: TYT tarih konularından olan Orta Çağ’da Dünya testini çözdükten sonra aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak online Orta Çağ’da Dünya testi hakkında geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Tüm Tarih Testleri: Ders: Tarih Ekibi olarak yeni müfredata ve MEB kazanım testlerine uygun olarak hazırladığımız tüm 2024 TYT tarih testlerini 2024 YKS TYT Tarih Testleri (Online Tarih Testi Çöz) başlıklı sayfamıza girerek çözebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Konuyla İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek olunuz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.