2023 YKS TYT Tarih Testleri: İnsanlığın İlk Dönemleri (Online Test)

2023 YKS TYT Tarih Testleri (Online Tarih Testi Çöz)

İnsanlığın İlk Dönemleri Testi (Online Test)

Ders: Tarih ekibi olarak üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için tarih testleri hazırladık. 2023 TYT hazırlık için oldukça önem taşıyan test çözme deneyiminde hazırladığımız bu tarih testlerinin işinize yarayacaktır. 2023 YKS için hazırladığımız testlerin tamamı yeni müfredata göre hazırlanmıştır ve MEB kazanım testleri ile paralellik taşımaktadır ve uyumludur. Online tarih testleri 9. sınıf tarih dersi, 10. sınıf tarih dersi, 11. sınıf tarih dersi ve 12. sınıf inkılap tarihi dersi konularını kapsamaktadır. Bu sayfada online olarak çözebileceğiniz İnsanlığın İlk Dönemleri testi yer almaktadır.

2023 YKS – TYT: İnsanlığın İlk Dönemleri (Online Test)

9. sınıf tarih dersinin 2. ünitesi olan İnsanlığın İlk Dönemleri altı başlıktan oluşmaktadır. İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin başlıkları ve alt başlıkları şunlardır;

1. Konu: İnsanlığın İlk İzleri

İlk İnsanların Hayat Tarzı ve Geçim Kaynakları

Yerleşik İnsan ve Medeniyet

Sözlü Kültür

Tarih Öncesi Dönemlendirme

2. Konu: Yazının Gelişimi

Yazılı Kültürün Başlaması

İlk Çağ’da Bilim

3. Konu: İlk Çağ’da Başlıca Medeniyet Havzaları

İran Medeniyeti

Hint Medeniyeti

Çin Medeniyeti

Mezopotamya Medeniyetleri

Yunan Medeniyeti

Anadolu Medeniyetleri

Mısır Medeniyeti

Doğu Akdeniz Medeniyeti

4. Konu: İnsan ve Göç

Toplulukların Yeni Coğrafyalara Hareketleri

Ege Göçleri

İlk Çağ’ın Tüccar Toplulukları

Asurlar

Fenikeliler

Lidyalılar

Soğdlar

5. Konu: Kabileden Devlete

İlk Devletlerde Gücün Meşruiyet Kaynağı

İlk Siyasi Organizasyon Türleri

İlk Devletlerde Askeri, Sosyal ve Ekonomik Yaşam

6. Konu: Kanunlar Doğuyor

Hammurabi Kanunları

Hitit Kanunları

On Emir

 

İnsanlığın İlk Dönemleri Testi, İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin yukarıda yer alan tüm başlıklarını ve alt başlıklarını kapsamaktadır. Hazırladığımız İnsanlığın İlk Dönemleri testini çözerek YKS öncesinde kendinizi sınayabilirsiniz. Böylelikle TYT tarih konularının İnsanlığın İlk Dönemleri konusunda eksiğiniz var mı yok mu görebilirsiniz. Aşağıdaki İnsanlığın İlk Dönemleri testini online olarak çözebilirsiniz. TYT Tarih konularından 9. sınıf tarih dersi konusu olan İnsanlığın İlk Dönemleri testi aşağıda yer almaktadır. İşte İnsanlığın İlk Dönemleri testi;


Not: TYT tarih konularından olan İnsanlığın İlk Dönemleri testini çözdükten sonra aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak online İnsanlığın İlk Dönemleri testi hakkında geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Tüm Tarih Testleri: Ders: Tarih Ekibi olarak yeni müfredata ve MEB kazanım testlerine uygun olarak hazırladığımız tüm 2023 TYT tarih testlerini 2023 YKS TYT Tarih Testleri (Online Tarih Testi Çöz) başlıklı sayfamıza girerek çözebilirsiniz.

İlgili Yazılar
Yorum Yapın

İlk Siz Haberdar Olun!
E-posta adresinizi girin, yeni içeriklerimiz e-posta adresinize gelsin.