Tarih DersiTarih SınavlarıYKS

2022 YKS Tarih Çalışma Soruları (TYT ve AYT)

Tarih çalışma soruları, yeni sorularla güncellenerek Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) için ayrı ayrı oluşturulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan tarih çalışma soruları aşağıda yer almaktadır. En son 4 Ekim 2021 tarihinde güncellenen tarih çalışma soruları Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na Yönelik Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) için ayrı ayrı oluşturulmuştur. Güncellenen yeni sorularla tarih çalışma soruları;

Not: Bu konuyla ilgili olarak Tarih Kazanım Kavrama Testleri (2022 Yeni Sorular) başlıklı yazımızı da inceleyebilir ve online testler çözebilirsiniz.

Temel Yeterlilik Testi (TYT) Çalışma Soruları

Temel Yeterlilik Testi (TYT) Çalışma Soruları içinde farklı sayıda Tarih çalışma sorusu bulunmaktadır. Aşağıdaki görsellere tıklayarak TYT Tarih çalışma sorularını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Çalışma sorularının cevapları ilgili dokümanının son sayfasında yer almaktadır.

YKS Tarih Çalışma Soruları
TYT Tarih Çalışma Soruları (1)

 

YKS Tarih Çalışma Soruları
TYT Tarih Çalışma Soruları (2)

 

TYT Tarih Çalışma Soruları (3)

 

TYT Tarih Çalışma Soruları (4)

 

TYT Tarih Çalışma Soruları (5)

 

YKS Tarih Çalışma Soruları
TYT Tarih Çalışma Soruları (6)

 

Alan Yeterlilik Testi (AYT) Çalışma Soruları

Alan Yeterlilik Testi (AYT) Çalışma Soruları içinde farklı sayıda Tarih çalışma sorusu bulunmaktadır. Alan Yeterlilik Testi (AYT) Çalışma Soruları, Sosyal Bilimler – 1 ve Sosyal Bilimler – 2 olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Aşağıdaki görsellere tıklayarak AYT Tarih çalışma sorularını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Çalışma sorularının cevapları ilgili dokümanının son sayfasında yer almaktadır.

YKS Tarih Çalışma Soruları
AYT Tarih Çalışma Soruları (1)

 

YKS Tarih Çalışma Soruları
AYT Tarih Çalışma Soruları (2)

 

YKS Tarih Çalışma Soruları
AYT Tarih Çalışma Soruları (3)

 


Not: YKS Tarih (TYT Tarih ve AYT Tarih) sınavlarına hazırlık ve soru çözümü için kişiye özel online ders almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında deneyimli tarih öğretmenlerimiz YKS hazırlık sürecinde size destek olsun!

Görsele tıklayarak Whatsapp üzerinden veya bilgi@derstarih.com e-posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YKS Tarih Özel Ders

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi (adblock) kapatarak web sitemizin yayın yapmasına destek olunuz. Ders: Tarih Ekibi tamamen gönüllü çalışarak Türkiye’de tarih öğretiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmayı amaçlamaktadır. Tüm çalışmalarımız için tek gelir kaynağımız reklamlar. Bu noktada bie destek olursanız çok seviniriz.