Tarih Derslerini Etkinlik Temelli İşleyin!

Gelin Birlikte Hayal Ettiğimiz Tarih Derslerini Yaşama Geçirelim!

Sevgili Tarih Öğretmenimiz,
Tarih Dersi Etkinlikleri sayfamız sizin tarih derslerini etkinlik temelli işleyebilmeniz amacıyla bir platform olarak kurulmuştur. Gönüllü olarak birçok tarih öğretmeninin bir araya gelerek oluşturdukları etkinlikler, tarih derslerini beceri temelli olarak ele almaktadır. Tarih öğretmenlerinin birlikte etkinlik üretmelerini teşvik etmeyi amaçlayan platformumuz, gönüllük esasına dayanmaktadır. Etkinlik içeriklerimizin tümü ücretsizdir.
Sayfamızda, orta öğretim sınıfları (9-12) düzeyinde dört ana kategoride 40 veya 80 dakikalık ders etkinlikleri yer almaktadır. Hazırladığımız bu ders etkinliklerini öğretmenlerimiz çıktı alıp derste kullanabileceklerdir. Tüm sınıflar için hazırlanan etkinlikler, yeni öğretim programı temel alınarak oluşturulmuştur. Ders etkinlikleri farklı öğrenci profillerine göre farklılaştırılarak farklı yöntem ve tekniklerle hazırlanmıştır. Tarih dersi etkinliklerini bilgisayarınıza indirip kullanabilmeniz için aşağıdaki ders etkinliği kullanma formunu doldurmanız gerekmektedir. Tüm öğretmenlerimizin ilk etkinlik talebi olumlu karşılanmaktadır. Bir sonraki ders talebini karşılayabilmemiz için sizden iki temel şarttan birisini yerine getirmenizi bekliyoruz. Bunlardan ilki, sınıfta uygulama yaparken karşılaştığınız sorunlara, ders içeriğinin güçlü yanlarına dair geri bildirim vermeniz ve öğrenci çalışma yapraklarını bizimle paylaşmanızdır. İkincisi ise sizin ürettiğiniz etkinlik içeriğini bizimle paylaşmanızdır. Süreç içinde yer almanız bize güç katacaktır.
Bizimle iletişime geçmek ve geri bildirim göndermek için bilgi@tarihdersietkinlikleri.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İletişim Formu

Tarih Dersi Etkinlikleri ile ilgili herhangi bir konuda bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya

Tarih Dersi Etkinlikleri sosyal medya hesaplarımızı takip ederek en güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz.

Bülten

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi