Ders: Tarih
Türkiye'nin Tarih Dersi Sayfası! Tarih dersi ve Tarih ile ilgili özgün yazılı ve görsel içerikler. Tarih ile ilgili her şey burada!
Kategori Sayfası

Tarih Makaleleri

Tarih Makaleleri kategorisinde, Türk Tarihi, İslam Tarihi, Türkiye Tarihi, Osmanlı Tarihi, Cumhuriyet Tarihi, Dünya Tarihi ve Avrupa Tarihi üzerine yazılmış yazılar ve makaleler bulunmaktadır.

Tarih Makaleleri kategorisindeki tüm içerikler; öğrenciler, öğretmenler ve araştırmacılar tarafından Ders: Tarih’e gönderilen yazılardan oluşmaktadır.

Ders: Tarih’e gönderilen ve Tarih Makaleleri kategorisinde yer alan bu yazılar Editörlerimiz tarafından denetlenerek yayına açılmaktadır. Ancak yazıların içeriğinde herhangi bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bilgi@derstarih.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tarih Makaleleri kategorisinde bulunan alt kategoriler aşağıda yer almaktadır. Bu alt kategorilere tıklayarak o kategori ile ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.

Latin Amerika Devrimleri Hakkında Bilgi

Latin Amerika Tarihi - Latin Amerika Devrimleri Kronolojisi

Latin Amerika Devrimleri hakkında bilgi vermeye çalıştığımız bu yazımızda keşfedilmesinden günümüze Güney Amerika’daki devrimleri inceledik.

Rönesans Dönemi Ressamları Hakkında Bilgi

Leonardo da Vinci, Michelangelo, Raffaello, Botticelli, Bellini, Jan van Eyck

En ünlü Rönesans ressamları olan Leonardo da Vinci, Michelangelo, Raffaello, Botticelli, Bellin ve Jan van Eyck kimdir? Bu ressamları ve yaşamlarını inceledik.

Türklerde Ölüm ve Ölü Hakkında Bilgiler

Uçmağ Nedir? Tamag Nedir? Yuğ Nedir? Sagu Nedir? Kurgan Nedir? Balbal Nedir?

Uçmağ, Tamag, Yuğ, Sagu, Kurgan ve Balbal Nedir? Tüm bu kavramlar, ilk Türklerde ölüm ve ölü ile ilgili ritüellerin birer parçasıdır.

Lale Devri Yaşanmasaydı Ne Olurdu?

Osmanlı Devleti'nde Lale Devri Islahatları

Bu yazımızda Osmanlı Devleti'nde Lale Devri yaşanmasaydı ne olurdu? Lale Devri olmasaydı Lale Devri ıslahatları nasıl gerçekleşirdi? sorularını inceledik.

Korsan Kimdir? Korsanlar Nasıl Yaşardı?

Korsanların Görünüşü - Korsanların Hazine Haritaları

Korsan sözcüğü denizde gemi, insan ve eşya el koymayı, yağmalamayı içeren haydutluk anlamına gelmektedir. Kökeni Latincedeki cursus sözüdür.

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi