Sevgili Öğrenciler ve Sayın Öğretmenler

Bu sayfa, Ders: Tarih Ekibi tarafından sizlerin tarih dersi ile ilgili gereksinim duyduğunuz konularda sizlere destek olmak için hazırlanmıştır.

Bu sayfada tarih dersinde kullanılmak üzere Tarih Ders Kitapları, Tarih Dersi Konu Anlatımları, Tarih Dersi Sunumları, Tarih Ders Etkinlikleri, Tarih Dersi Ödevleri, Tarih Dersi Yazılı Sınavlar, Tarih Dersi Performans Çalışmaları, Tarih Dersi Projeleri gibi içerikler bulunmaktadır. Tüm bunların yanında Tarih Dersi ve Tarih Eğitimi ile ilgili alternatif çalışmalar da yer almaktadır. Ancak bu sayfada olmasını istediğiniz bölümleri veya istediğiniz destek konularını iletişim sayfamızı kullanarak bize iletebilirsiniz.

Bu sayfada tarih dersi ile ilgili içeriklerin yanı sıra siz sevgili öğrencilerimizin tarih dersi ile ilgili merak ettikleri ve araştırmak istedikleri sorulara da yanıtlar veriyoruz!

Aşağıdaki Öğrenciler Soruyor sayfamızı kullanarak sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz.

Öğrenciler Soruyor!

Ayrıca siz sayın tarih öğretmenlerimiz, meslektaşlarınızın tarih dersi ile ilgili hazırladıkları içerikleri sosyal medya üzerinden paylaştıkları sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Üreten Tarih Öğretmenleri

Tarih Dersi İçerikleri

Tarih dersi ile ilgili hazırladığımız ders içeriklerine aşağıda ulaşabilirsiniz. Bazı ders içerikleri henüz tamamlanamamıştır, hazırlanmaktadır. Ancak daha hızlı bir biçimde eklenmesini ve güncellenmesini istediğiniz bir bölüm veya içerik olursa iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Tarih Dersi İle İlgili Tüm İçerikler

İlk Devletlerde Gücün Meşrutiyet Kaynağı

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin İlk Devletlerde Gücün Meşrutiyet Kaynağı konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Kabileden Devlete

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin Kabileden Devlete konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

İlk Çağ’da Başlıca Medeniyet Havzaları

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin İlk Çağ'da Başlıca Medeniyet Havzaları konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

9. Sınıf Tarih Dersi Konu Anlatımı – Tüm Üniteler (2019-2020)

Tarih Dersi Konu Anlatımları - Tarih Ders Notları

9. sınıf tarih dersinin 6 ünitesinde yer alan 79 konu başlığının ders notlarını hazırladık. Tüm konularıyla 9. sınıf tarih dersi konu anlatımı bu yazımızda.

İlk Çağ’da Bilim

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin İlk Çağ'da Bilim konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Öncesi Dönemlendirme

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin Tarih Öncesi Dönemlendirme konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Sözlü Kültür

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin Sözlü Kültür konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Yerleşik İnsan ve Medeniyet

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin Yerleşik İnsan ve Medeniyet konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

İnsanlığın İlk İzleri

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin İnsanlığın İlk İzleri konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

İlk ve Orta Çağ’da Ticaret Yolları

Orta Çağ’da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin İlk ve Orta Çağ’da Ticaret Yolları konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Orta Çağ’da Ticaret

Orta Çağ’da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin Orta Çağ’da Ticaret konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

İlk ve Orta Çağ’da Toplumsal Tabakalaşma

Orta Çağ'da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin İlk ve Orta Çağ'da Toplumsal Tabakalaşma konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarımdan Ticarete Ekonomi – Artı Üründen Sosyal Sınıflara

Orta Çağ'da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin Artı Üründen Sosyal Sınıflara konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Orta Çağ İmparatorluklarında Sosyal, Ekonomik ve Askeri Durum

Orta Çağ'da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin Orta Çağ İmparatorluklarında Sosyal, Ekonomik ve Askeri Durum konusunu inceledik.

Orta Çağ’da Siyasi Yapılar

Orta Çağ'da Dünya - Tarih Dersi Konu Anlatımları

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin 3. ünitesi olan Orta Çağ'da Dünya ünitesinin 1. konusu olan Orta Çağ'da Siyasi Yapılar konusunu inceledik.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 6. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 6. Ünite başlıklı bu yazımızda 11. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 5. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 5. Ünite başlıklı bu yazımızda 11. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 4. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 4. Ünite başlıklı bu yazımızda 11. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 3. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 3. Ünite başlıklı bu yazımızda 11. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 2. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 2. Ünite başlıklı bu yazımızda 11. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 1. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 1. Ünite başlıklı bu yazımızda 11. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 6. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 6. Ünite başlıklı bu yazımızda 9. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 5. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 5. Ünite başlıklı bu yazımızda 9. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 4. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 4. Ünite başlıklı bu yazımızda 9. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 3. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 3. Ünite başlıklı bu yazımızda 9. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 2. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 2. Ünite başlıklı bu yazımızda 9. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 1. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 1. Ünite başlıklı bu yazımızda 9. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 7. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 7. Ünite başlıklı bu yazımızda 10. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 6. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 6. Ünite başlıklı bu yazımızda 10. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları – 5. Ünite (2019-2020)

Tarih Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları 5. Ünite başlıklı bu yazımızda 10. sınıf tarih ders kitabı içindeki soruların cevaplarını hazırladık.

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi