Sevgili Öğrenciler ve Sayın Öğretmenler

Bu sayfa, Ders: Tarih Ekibi tarafından sizlerin tarih dersi ile ilgili gereksinim duyduğunuz konularda sizlere destek olmak için hazırlanmıştır.

Bu sayfada tarih dersinde kullanılmak üzere Tarih Ders Kitapları, Tarih Dersi Konu Anlatımları, Tarih Dersi Sunumları, Tarih Ders Etkinlikleri, Tarih Dersi Ödevleri, Tarih Dersi Yazılı Sınavlar, Tarih Dersi Performans Çalışmaları, Tarih Dersi Projeleri gibi içerikler bulunmaktadır. Tüm bunların yanında Tarih Dersi ve Tarih Eğitimi ile ilgili alternatif çalışmalar da yer almaktadır. Ancak bu sayfada olmasını istediğiniz bölümleri veya istediğiniz destek konularını iletişim sayfamızı kullanarak bize iletebilirsiniz.

Bu sayfada tarih dersi ile ilgili içeriklerin yanı sıra siz sevgili öğrencilerimizin tarih dersi ile ilgili merak ettikleri ve araştırmak istedikleri sorulara da yanıtlar veriyoruz!

Aşağıdaki Öğrenciler Soruyor sayfamızı kullanarak sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz.

Öğrenciler Soruyor!

Ayrıca siz sayın tarih öğretmenlerimiz, meslektaşlarınızın tarih dersi ile ilgili hazırladıkları içerikleri sosyal medya üzerinden paylaştıkları sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Üreten Tarih Öğretmenleri

Tarih Dersi İçerikleri

Tarih dersi ile ilgili hazırladığımız ders içeriklerine aşağıda ulaşabilirsiniz. Bazı ders içerikleri henüz tamamlanamamıştır, hazırlanmaktadır. Ancak daha hızlı bir biçimde eklenmesini ve güncellenmesini istediğiniz bir bölüm veya içerik olursa iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Tarih Dersi İle İlgili Tüm İçerikler

Tarih Konu Anlatımı: Türklerde Askeri Kültür

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Türklerde Askeri Kültür konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

10. Sınıf Tarih Dersi Konu Anlatımı – Tüm Üniteler (2019-2020)

Tarih Dersi Konu Anlatımları - Tarih Ders Notları

10. sınıf tarih dersinin 7 ünitesinde yer alan 90 konu başlığının ders notlarını hazırladık. Tüm konularıyla 10. sınıf tarih dersi konu anlatımı bu yazımızda.

Tarih Konu Anlatımı: İlk Türk Devletlerinin Ticari Politikaları

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin İlk Türk Devletlerinin Ticari Politikaları konusunu tüm ayrıntılarıyla…

Tarih Konu Anlatımı: İlk Türk Devletleri ve Komşuları

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin İlk Türk Devletleri ve Komşuları konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Kavimler Göçü Ne Getirdi?

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Kavimler Göçü Ne Getirdi? konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Türklerin Ana Yurttan Göçleri

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Türklerin Ana Yurttan Göçleri konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Türklerde Coğrafya ile Oluşan Yaşam Tarzı

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Türklerde Coğrafya ile Oluşan Yaşam Tarzı konusunu inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Türk Kitabelerine Göre Güç ve Yönetim Anlayışı

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Türk Kitabelerine Göre Güç ve Yönetim Anlayışı konusunu inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Güç Paylaşımı ve Yönetim

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Güç Paylaşımı ve Yönetim konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Gücün Maddi ve Temel Kaynakları

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Gücün Maddi ve Temel Kaynakları konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Türk Devletlerinde Gücün Meşruiyet Kaynağı

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Türk Devletlerinde Gücün Meşruiyet Kaynağı konusunu inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Boylardan Devlete

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Boylardan Devlete konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: İlk Türk Devletleri ile İlgili Önemli Siyasi Gelişmeler

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin İlk Türk Devletleri ile İlgili Önemli Siyasi Gelişmeler konusunu tüm…

Tarih Konu Anlatımı: Orta Asya Kültür Merkezleri

İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası ünitesinin Orta Asya Kültür Merkezleri konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Kanunlar Gelişiyor

Orta Çağ'da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin Kanunlar Gelişiyor konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Yerleşik ve Konargöçerler Arasındaki Savaşlar

Orta Çağ’da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin Yerleşik ve Konargöçerler Arasındaki Savaşlar konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Orta Çağ’da Ordu

Orta Çağ’da Dünya

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Orta Çağ'da Dünya ünitesinin Orta Çağ’da Ordu konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Kanunlar Doğuyor

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin Kanunlar Doğuyor konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: İlk Siyasi Organizasyon Türleri

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin İlk Siyasi Organizasyon Türleri konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Toplulukların Yeni Coğrafyalara Hareketleri

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin Toplulukların Yeni Coğrafyalara Hareketleri konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: İnsan ve Göç

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin İnsan ve Göç konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: İlk İnsanların Hayat Tarzı ve Geçim Kaynakları

İnsanlığın İlk Dönemleri

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin İnsanlığın İlk Dönemleri ünitesinin İlk İnsanların Hayat Tarzı ve Geçim Kaynakları konusunu inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Tarihi Olaylara Bakış Açısı

Tarih ve Zaman

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Tarih ve Zaman ünitesinin Tarihi Olaylara Bakış Açısı konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Neden Tarih?

Tarih ve Zaman

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Tarih ve Zaman ünitesinin Neden Tarih? konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: Tarih Biliminin Yöntemi Nedir?

Tarih ve Zaman

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Tarih ve Zaman ünitesinin Tarih Biliminin Yöntemi Nedir? konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

Tarih Konu Anlatımı: İnsanlığın Hafızası Tarih

Tarih ve Zaman

Bu yazımızda 9. sınıf tarih dersinin Tarih ve Zaman ünitesinin İnsanlığın Hafızası Tarih konusunu tüm ayrıntılarıyla inceledik.

12. Sınıf İnkılap Tarihi 1. Dönem 2. Yazılı – Yeni Müfredata Göre (2019-2020)

2019-2020 12. Sınıf İnkılap Tarihi Dersi 1. Dönem 2. Yazılı Sınavı

Yeni müfredata göre hazırlanan 2019-2020 12. Sınıf İnkılap Tarihi 1. Dönem 2. Yazılı sınavı üzerinde düzenleme veya değişiklik yapabilirsiniz.

11. Sınıf Tarih 1. Dönem 2. Yazılı – Yeni Müfredata Göre (2019-2020)

2019-2020 11. Sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 2. Yazılı Sınavı

Yeni müfredata göre hazırlanan 2019-2020 11. Sınıf Tarih 1. Dönem 2. Yazılı sınavı üzerinde düzenleme veya değişiklik yapabilirsiniz.

10. Sınıf Tarih 1. Dönem 2. Yazılı – Yeni Müfredata Göre (2019-2020)

2019-2020 10. Sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 2. Yazılı Sınavı

Yeni müfredata göre hazırlanan 2019-2020 10. Sınıf Tarih 1. Dönem 2. Yazılı sınavı üzerinde düzenleme veya değişiklik yapabilirsiniz.

9. Sınıf Tarih 1. Dönem 2. Yazılı – Yeni Müfredata Göre (2019-2020)

2019-2020 9. Sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 2. Yazılı Sınavı

Yeni müfredata göre hazırlanan 2019-2020 9. Sınıf Tarih 1. Dönem 2. Yazılı sınavı üzerinde düzenleme veya değişiklik yapabilirsiniz.

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi