12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları 1. Ünite

Sizin de Hayatınızda Ufuk Açan Bir Öğretmeniniz Oldu Mu?

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları - 1. Ünite

12. sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin birinci ünitesi olan 20. Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti ve Dünya ünitesinin konu başlıkları altında yer alan tüm soruları yanıtladık. Bu yazımızda 12. sınıf inkılap tarihi ders kitabındaki Sizin de Hayatınızda Ufuk Açan Bir Öğretmeniniz Oldu Mu? sorusunu yanıtladık.

Sizin de Hayatınızda Ufuk Açan Bir Öğretmeniniz Oldu Mu?

Benim hayatımda ufuk açan bir öğretmenim oldu. Kendisi tarih öğretmenim İsmail Hakkı Ergüven’dir. Bana Türk tarihini en ince ayrıntısına kadar öğreterek atalarımı öğrenmemi sağladı. Bu sebeple şu an milliyetçilik duygusu hissetmemde büyük rolü vardır. Ayrıca uzun ödevler vererek tarih bilgimi pekiştirmeme yardımcı oldu. İsmail Hakkı Bey’den aldığım tarih derslerinin ileride de işime çok yarayacağını ve genel kültür bilgimin çok büyük bir kısmını oluşturacağını düşünüyorum.

Okuma Önerisi: Bu konuyla ilgili olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün Fikir Hayatını Etkileyen Yazarlar ve Düşünürler başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Not: 12. sınıf inkılap tarihi ders kitabı 1. ünite sorularının cevapları için 12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları – 1. Ünite başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Not: 12. sınıf inkılap tarihi ders kitabı tüm ünite sorularının cevapları için 12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları – Tüm Üniteler başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Yorumunuzdan sonra Adınızı ve E-posta adresinizi yazabilirsiniz. E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi