Ders: Tarih Çalışmalarına Katılabilmeniz İçin Sizleri Çağırıyor!

Ders: Tarih’in çalışmalarına istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz!

Tarih, Tarih Dersi ve Tarih Öğretimi alanlarında çalışmaları olan herkese açık olan Ders: Tarih, yaptığı tüm çalışma ve projeler ile genel anlamda tarih eğitiminin niteliğinin geliştirilmesine katkı sunmak amacındadır.

Bu doğrultuda yaptığımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz. Tüm bu çalışmalarımıza istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz. Bunun yanında sizin geliştirdiğiniz bir proje veya çalışma varsa burada yayınlayabilirsiniz. Ders: Tarih herkese açık özgür bir tarih sayfasıdır.

Bizimle iletişime geçmek ve çalışmalarınızı göndermek için destek@derstarih.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Tüm Projelerimiz

Tarih ve Teknoloji Dergisi

Tarih öğretiminde teknoloji kullanımı konusunda tarih öğretmenlerinin makalelerinin ve çalışmalarının yer aldığı, dijital ortamda yayınlanan bir dergidir.

Fide Dergi

Yalnızca 15-25 yaş arasındaki gençlerin söz sahibi ve yazarı olduğu dijital ortamda yayınlanan bir tarih dergisidir.

Tarih Atölyesi

Ders: Tarih Ekibi tarafından tarih, tarih dersi ve tarih eğitimi üzerine seminerler ve çalıştaylar (atölyeler) düzenlenmektedir. Bu seminerler ve çalıştaylardaki amacımız tarih ve tarih eğitiminin sorunlarını tarih öğretmenleriyle birlikte tartışmak ve de bu sorunlara çözümler üretebilmektir.

Evreka!

Evreka! Archimedes’in hamamda bir nesnenin hacminin suyun hacmindeki değişime göre bulması gibi sizlerde uygulamamızı kullanarak tarih sorularınıza yanıtlar bulun!

Quizstory

Para Ödüllü Tarih Bilgi Yarışması. Tarih Sorusu Çöz Para Kazan! Tarih ile ilgili quizlerin yer aldığı bu uygulamada kullanıcılar kazandıkları parayı hesaplarına aktarabilirler.

TesTarih

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavlarında TYT ve AYT Tarih sorularının ve denemelerinin yer aldığı uygulamadır.

Sayılarla Tarih

Tarihte önemli bir olaya, yere, zamana ve kişiye dair ayrıntılı istatistik analizlerinin yer aldığı sosyal medya hesabıdır.

Bir Dakikada Tarih

“Herkes için her gün bir tarih bir bilgi” sloganıyla Youtube ve Tiktok üzerinden tarihe olan ilgiliyi ve toplumsal konularda duyarlılığı artırmak için yapılmış bir çalışmadır.

Üreten Tarih Öğretmenleri

Tarih öğretmenlerinin sosyal medya üzerinden bir araya gelerek ürettiklerini paylaştıkları ve birbirlerine ilham verdikleri bir platform çalışmasıdır.

Tarih Oku!

Türk Tarihi, İslam Tarihi, Türkiye Tarihi, Osmanlı Tarihi, Cumhuriyet Tarihi, Dünya Tarihi ve Avrupa Tarihi üzerine yazılmış araştırma yazılar ve makaleler bulunduğu çalışmadır.

Rota: Tarih

Tarih ve tarihi alanlara yönelik gezi kılavuzlarının ve tanıtımların yer aldığı çalışmadır.

Tarihin Belgeleri

Tarih dersine kaynak oluşturabilecek birinci elden kaynakların ve belgelerin yayınlandığı çalışmadır. Ayrıca bu çalışmada söz konusu kaynakların tarih dersinde nasıl kullanılabileceği üzerine de açıklamalar yapılmaktadır.