Türkiye’nin Tarih Dersi Sayfası!

Ders: Tarih Nedir?

Ders: Tarih, 23 Mart 2015’ten beri “Türkiye’nin Tarih Dersi Sayfası!” sloganıyla yayında olan, internet üzerinden yayın yapan bağımsız bir eğitim sitesidir.

Ders: Tarih’in temel amacı tarih öğretiminin niteliğinin geliştirilmesi çalışmalarına katkı sunmaktır. Ders: Tarih, herhangi bir çıkar grubu, ideoloji, örgüt, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir.

Neler Yapıyoruz?

Tarih, Tarih Dersi ve Tarih Öğretimi alanlarında çalışmaları olan herkese açık olan Ders: Tarih, yaptığı tüm çalışma ve projeler ile genel alamda tarih eğitiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmak amacındadır.

Bu doğrultuda yaptığımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz. Tüm bu çalışmalarımıza istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz. Bunun yanında sizin geliştirdiğiniz bir proje veya çalışma varsa Ders: Tarih üzerinden yayınlayabilirsiniz. Ders: Tarih herkese açık özgür bir tarih sayfasıdır!

Yasal Bilgiler

Ders: Tarih ile ilgili yasal bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yasal bilgiler ile ilgili herhangi bir konuda bize ulaşmak isterseniz destek@derstarih.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ders: Tarih Ekibi

Ders: Tarih Ekibi tamamen gönüllü çalışarak Türkiye’de tarih öğretiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmayı amaçlamaktadır. Ders: Tarih’te yazan tüm yazarlarımızı görmek için ve yazarlık başvuruları için Kariyer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

A kişisi

B Kişisi

C Kişisi

Ders: Tarih’e verdikleri emekler ve tüm katkıları için Doğa Demir’e, İdil Su Fırat’a, Caner Deniz Çetin’e, Zeynep Değirmenci’ye, Arman Özcan’a, Bengisu Üstüntaş’a, Okan Tezcan’a, Kerem Demir’e, Zeynep Baştaş’a, Kutay Sezgin’e, Ezgi Simge Ergül’e, Fatma Başak Üstün’e, Orhan Ağaoğlu’na, Arda Özal’a, Turgut Eren Öner’e, Devrim Deniz Yılmaz’a, İpek Deniz Özkan’a, Sude Yaren Doğan’a, Mehmet Berkay Çatak’a, Zeynep Sunay’a, Seray Çakır’a ve Zehra Akın’a Ders: Tarih Ekibi olarak çok teşekkür ediyoruz.