Ders: Tarih Çalışmalarına Katılabilmeniz İçin Sizleri Çağırıyor!

Ders: Tarih’in çalışmalarına istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz!

Tarih, Tarih Dersi ve Tarih Öğretimi alanlarında çalışmaları olan herkese açık olan Ders: Tarih, yaptığı tüm çalışma ve projeler ile genel alamda tarih eğitiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmak amacındadır.

Bu doğrultuda yaptığımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarımızı incleyebilirsiniz. Tüm bu çalışmalarımıza istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz. Bunun yanında sizin geliştirdiğiniz bir proje veya çalışma varsa burada yayınlayabilirsiniz. Ders: Tarih herkese açık özgür bir tarih sayfasıdır.

Bizimle iletişime geçmek ve çalışmalarınızı göndermek için bilgi@derstarih.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Tüm Çalışmalarımız

TARİH VE TEKNOLOJİ DERGİSİ: Tarih öğretiminde teknoloji kullanımı konusunda tarih öğretmenlerinin makalelerinin ve çalışmalarının yer aldığı, dijital ortamda yayınlanan bir dergidir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih ve Teknoloji Dergisi

FİDE DERGİ: Yalnızca 14-24 yaş arasındaki gençlerin söz sahibi ve yazarı olduğu dijital ortamda yayınlanan bir tarih dergisidir.

Ayrıntılı bilgi için: Fide Dergi

TARİH ARAŞTIRMALARI: Türk Tarihi, İslam Tarihi, Türkiye Tarihi, Osmanlı Tarihi, Cumhuriyet Tarihi, Dünya Tarihi ve Avrupa Tarihi üzerine yazılmış araştırma yazılar ve makaleler bulunduğu çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih Araştırmaları

TARİHİN BELGELERİ: Tarih dersine kaynak oluşturabilecek birinci elden kaynakların ve belgelerin yayınlandığı çalışmadır. Ayrıca bu çalışmada söz konusu kaynakların tarih dersinde nasıl kullanılabileceği üzerine de açıklamalar yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: Tarihin Belgeleri

ROTA TARİH: Tarih ve tarihi alanlara yönelik gezi kılavuzlarının ve tanıtımların yer aldığı çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: Rota Tarih

SAYILARLA TARİH: Tarihte önemli bir olaya, yere, zamana ve kişiye dair ayrıntılı istatistik analizlerinin yer aldığı çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: Sayılarla Tarih

TARİHTE DOĞRUSU NEDİR?: Bir tarihsel iddianın özgün argümanlarla desteklenmesi veya çürütülmesi üzerine hazırlanan bir çalışmadır. Bu çalışmada bir tarihsel iddia tüm yönleriyle incelenerek doğruluğu veya yanlışlığı denetlenmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarihte Doğrusu Nedir?

BİR TARİH BİR BİLGİ: “Herkes için her gün bir tarih bir bilgi” sloganıyla Instagram üzerinden tarihe olan ilgiliyi ve toplumsal konularda duyarlılığı artırmak için yapılmış bir sosyal medya çalışmasıdır.

Ayrıntılı bilgi için: Bir Tarih Bir bilgi

TESTARİH: Tarih, tarih dersi ve tarih öğretimi ile ilgili eğlenceli testlerin ve anketlerin yer aldığı çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: TesTarih

ÜRETEN TARİH ÖĞRETMENLERİ: Tarih öğretmenlerinin sosyal medya üzerinden bir araya gelerek ürettiklerini paylaştıkları ve birbirlerine ilham verdikleri bir platform çalışmasıdır.

Ayrıntılı bilgi için: Üreten Tarih Öğretmenleri

ÖĞRENCİLER SORUYOR!: Öğrencilerin, tarihle ilgili konularda yanıtını öğrenmek istedikleri soruları gönderip yanıt aldıkları çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: Öğrenciler Soruyor!

TARİH ATÖLYESİ: Ders: Tarih Ekibi tarafından tarih, tarih dersi ve tarih eğitimi üzerine seminerler ve çalıştaylar (atölyeler) düzenlenmektedir. Bu seminerler ve çalıştaylardaki amacımız tarih ve tarih eğitiminin sorunlarını tarih öğretmenleriyle birlikte tartışmak ve de bu sorunlara çözümler üretebilmektir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih Atölyesi

Çalışmalarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bilgi@derstarih.com e-posta adresimizi veya aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.