Ders: Tarih
Türkiye'nin Tarih Dersi Sayfası! Tarih dersi ve Tarih ile ilgili özgün yazılı ve görsel içerikler. Tarih ile ilgili her şey burada!

Ders: Tarih çalışmalarına katılabilmeniz için sizleri çağırıyor!

Ders: Tarih'in çalışmalarına istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz

Tarih, Tarih Dersi ve Tarih Eğitim alanlarında çalışmaları olan herkese açık olan Ders: Tarih, yaptığı tüm çalışma ve projeler ile genel alamda tarih eğitiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmak amacındadır.

Bu doğrultuda yaptığımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarımızı incleyebilirsiniz. Tüm bu çalışmalarımıza istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz. Bunun yanında sizin geliştirdiğiniz bir proje veya çalışma varsa burada yayınlayabilirsiniz. Ders: Tarih herkese açık özgür bir tarih sayfasıdır.

Çalışmalarımız

TARİH VE TEKNOLOJİ DERGİSİ

Tarih eğitiminde teknoloji kullanımı konusunda tarih öğretmenlerinin makalelerinin ve çalışmalarının yer aldığı, dijital ortamda yayınlanan bir dergidir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih ve Teknoloji Dergisi

TARİH VE ÖTESİ DERGİSİ

“Gençler Tarih Yazıyor!” mottosuyla yola çıkan 14 lise öğrencisinin tarih konularında yazdıkları makalelerden oluşan ve dijital ortamda yayınlanan bir dergidir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih ve Ötesi Dergisi

TARİHTE DOĞRUSU NEDİR?

Bir tarihsel iddianın özgün argümanlarla desteklenmesi veya çürütülmesi üzerine hazırladığımız bir çalışmadır. Bu çalışmamızda bize ulaşan bir tarihsel iddia tüm yönleriyle incelenerek doğruluğu veya yanlışlığı denetlenmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarihte Doğrusu Nedir?

TARİHİN KAYNAKLARI

Tarih dersine kaynak oluşturabilecek birinci elden kaynakların ve belgelerin yayınlanması üzerine hazırladığımız bir çalışmadır. Ayrıca bu çalışmada söz konusu kaynakların tarih dersinde nasıl kullanılabileceği üzerine de açıklamalar yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: Tarihin Kaynakları

TARİH ATÖLYESİ

Ders: Tarih Ekibi tarafından Tarih, Tarih Dersi ve Tarih Eğitimi üzerine seminerler ve çalıştaylar (atölyeler) düzenlenmektedir. Bu seminerler ve çalıştaylardaki amacımız Tarih ve eğitiminin sorunlarını tarih öğretmenleriyle birlikte tartışmak ve de bu sorunlara çözümler üretebilmektir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih Atölyesi

İletişim Formu

Çalışmalarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bilgi@derstarih.com e-posta adresimizi veya aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi