Ders: Tarih
Türkiye'nin Tarih Dersi Sayfası

Ders: Tarih çalışmalarına katılabilmeniz için sizleri çağırıyor!

Ders: Tarih'in çalışmalarına istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz

Tarih, Tarih Dersi ve Tarih Eğitim alanlarında çalışmaları olan herkese açık olan Ders: Tarih, yaptığı tüm çalışma ve projeler ile genel alamda tarih eğitiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmak amacındadır.

Bu doğrultuda yaptığımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarımızı incleyebilirsiniz. Tüm bu çalışmalarımıza istediğiniz zaman istediğiniz biçimde katılabilirsiniz. Bunun yanında sizin geliştirdiğiniz bir proje veya çalışma varsa burada yayınlayabilirsiniz. Ders: Tarih herkese açık özgür bir tarih sayfasıdır.

Çalışmalarımız

TARİH VE TEKNOLOJİ DERGİSİ

Tarih eğitiminde teknoloji kullanımı konusunda tarih öğretmenlerinin makalelerinin ve çalışmalarının yer aldığı, dijital ortamda yayınlanan bir dergidir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih ve Teknoloji Dergisi

TARİHTE DOĞRUSU NEDİR?

Bir tarihsel iddianın özgün argümanlarla desteklenmesi veya çürütülmesi üzerine hazırlanan bir çalışmadır. Bu çalışmada bir tarihsel iddia tüm yönleriyle incelenerek doğruluğu veya yanlışlığı denetlenmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarihte Doğrusu Nedir?

TARİHİN KAYNAKLARI

Tarih dersine kaynak oluşturabilecek birinci elden kaynakların ve belgelerin yayınlandığı çalışmadır. Ayrıca bu çalışmada söz konusu kaynakların tarih dersinde nasıl kullanılabileceği üzerine de açıklamalar yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: Tarihin Kaynakları

SAYILARLA TARİH

Tarihte önemli bir olaya, yere, zamana ve kişiye dair ayrıntılı istatistiklerin yer aldığı, Instagram ve Twitter üzerinden yayın yapan çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: Sayılarla Tarih

TESTARİH

Tarih, tarih dersi ve tarih eğitimi ile ilgili eğlenceli testlerin ve anketlerin yer aldığı çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: Testarih

BİR TARİH BİR BİLGİ

“Herkes için her gün bir tarih bir bilgi” sloganıyla Instagram üzerinden tarihe olan ilgiliyi ve toplumsal konularda duyarlılığı artırmak için yapılmış bir sosyal medya çalışmasıdır.

Ayrıntılı bilgi için: Bir Tarih Bir bilgi

ÜRETEN TARİH ÖĞRETMENLERİ

Tarih öğretmenlerinin sosyal medya üzerinden bir araya gelerek ürettiklerini paylaşarak birbirlerine ilham verdikleri bir platform çalışmasıdır.

Ayrıntılı bilgi için: Üreten Tarih Öğretmenleri

ÖĞRENCİLER SORUYOR!

Öğrencilerin, tarihle ilgili konularda yanıtını öğrenmek istedikleri soruları gönderip yanıt aldıkları çalışmadır.

Ayrıntılı bilgi için: Öğrenciler Soruyor!

TARİH ATÖLYESİ

Ders: Tarih Ekibi tarafından tarih, tarih dersi ve tarih eğitimi üzerine seminerler ve çalıştaylar (atölyeler) düzenlenmektedir. Bu seminerler ve çalıştaylardaki amacımız tarih ve tarih eğitiminin sorunlarını tarih öğretmenleriyle birlikte tartışmak ve de bu sorunlara çözümler üretebilmektir.

Ayrıntılı bilgi için: Tarih Atölyesi

İletişim Formu

Çalışmalarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bilgi@derstarih.com e-posta adresimizi veya aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi