12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları 1. Ünite

Bazı Kişilerin Önemli Vazifeler Edinmesinde ve Büyük Sorumluluklar Almasında Aldıkları Eğitimin Rolünü Nedir?

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları - 1. Ünite

12. sınıf Türkiye Cumhuriyeti İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin birinci ünitesi olan 20. Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti ve Dünya ünitesinin konu başlıkları altında yer alan tüm soruları yanıtladık. Bu yazımızda 12. sınıf inkılap tarihi ders kitabındaki Bazı Kişilerin Önemli Vazifeler Edinmesinde ve Büyük Sorumluluklar Almasında Aldıkları Eğitimin Rolünü Nedir? sorusunu yanıtladık.

Mustafa Kemal’in Okul Arkadaşlarının Çoğu, Milli Mücadele’nin Önde Gelen Komutanlarıdır. Bu Kişilerin Önemli Vazifeler Edinmesinde ve Büyük Sorumluluklar Almasında Aldıkları Eğitimin Rolünü Tartışınız.

Mustafa Kemal ve arkadaşlarının aldıkları eğitimin Milli Mücadele’de büyük vazifeler üstlenmelerine yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kişilerin aldıkları yüksek kaliteli askeri eğitim onları ileride girecekleri savaşlarda avantaj sağlamıştır. Sadece askeri eğitim değil aynı zaman yabancı dil eğitimi almaları liderlik yapmalarına katkıda bulunmuştur. Mustafa Kemal dışında askeri eğitim alan ve Milli Mücadele’yi yöneten kişilere örnek vermek gerekirse Mareşal Fevzi Çakmak Harp Okulundan mezun olmuş İsmet İnönü de askeri okullarda okumuştur.

Okuma Önerisi: Bu konuyla ilgili olarak Milli Mücadele Nedir? Milli Mücadele Kahramanları başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Not: 12. sınıf inkılap tarihi ders kitabı 1. ünite sorularının cevapları için 12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları – 1. Ünite başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Not: 12. sınıf inkılap tarihi ders kitabı tüm ünite sorularının cevapları için 12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları – Tüm Üniteler başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Yorumunuzdan sonra Adınızı ve E-posta adresinizi yazabilirsiniz. E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Ders: Tarih, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı onayladığınızı kabul edeceğiz. Kapat Ayrıntılı Bilgi